Szanowni Państwo !

Wytwarzanie kafli to nasza rodzinna tradycja licząca sobie ponad 50 lat.

Pomimo upływu lat kafle nadal produkowane są ręcznie. Zmienia się tylko doświadczenie, dziś jest znacznie większe, a nasze kafle trwalsze i piękniejsze.   Oferujemy szeroką gamę wzorów, kolorów kafli kominkowych i piecowych, co umożliwia odpowiedni wybór i zastosowanie do każdego wnętrza. Odbiorcami naszymi są  salony kominkowe jak również osoby indywidualne.

Aby sprostać oczekiwaniom Państwa stale poszerzamy naszą ofertę o nowe  atrakcyjne wzornictwo jak i kolorystykę.

Zapraszamy do współpracy  salony kominkowe,wykonawców,architektów i dekoratorów wnętrz

 

KAFLE PIECOWE I KOMINKOWE
 – CHARAKTERYSTYKA I ZASTOSOWANIE

Dziękując za zainteresowanie, chcemy przybliżyć Państwu nasz wyrób pod kątem produkcyjnym i użytkowym oraz zapoznać z warunkami gwarancji.

Wytwarzanie ceramiki kaflowej to cenione na świecie rzemiosło - efekt pracy rąk ludzkich. Pomimo rozwoju przemysłu i cywilizacji, głównymi wytwórcami kafli piecowych i kominkowych są wciąż niewielkie manufaktury, oparte na rodzinnej tradycji, tak, jak w naszej kaflarni.

Kafle ceramiczne są elementami konstrukcyjnymi i zarazem zdobniczymi pieca lub kominka, które dzięki swoim właściwościom odbierają żywemu ogniowi energię, by następnie ją gromadzić w sobie i przekazywać do pomieszczenia, ale już jako odczuwanego przez nas miłego i łagodnego promieniowania cieplnego.

Kafle - to wyrób z materiałów i surowców wyłącznie naturalnych, głównie różnych mieszanek gliny i szamotu.   W trakcie przetwarzania i kilkukrotnego wypalania, wysoka temperatura tworzy z gliny materiał ekologiczny i zdrowy w użytkowaniu, nabierający właściwości, których nie mają inne materiały budowlane – funkcjonalny i trwały, potrafiący przetrwać w nienaruszonym stanie kilka stuleci.

Przy ogrzewaniu cechą kafli jest powierzchniowe wyrównanie ciepła, wydostającego się z wnętrza pieca. Jest to najzdrowszy i najlepszy dla człowieka sposób ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Promieniowanie łagodnym ciepłem poprzez duże powierzchnie grzewcze pieca czy kominka kaflowego w miejsce np. grzejnikowego ogrzewania konwekcyjnego, całkowicie zmienia rozkład temperatur w domu na korzystniejsze, nie przesusza pomieszczeń i daje dużo większy komfort cieplny dla ludzkiego ciała. Równie istotny jest aspekt ekonomiczny – drewno jest najtańszym źródłem energii. I co trzeba podkreślić – jedynym w pełni odnawialnym paliwem.
 

Piękno kafli ceramicznych

Piękno i estetykę kafli podkreśla się poprzez zdobienie różnokolorowymi szkliwami, płaskorzeźbami i reliefami oraz ich ozdobnym malowaniem. Różnorodność i swoboda wyboru przy tworzeniu i aranżacji brył pieców i kominków daje olbrzymie pole do popisu dla projektantów i wykonawców. Wszelkie walory ceramiki kaflowej mają swoje tło, które je tworzy i określa jako materiał nieujarzmiony i niejednorodny pod kątem składu chemicznego i fizycznego. Dlatego uznajemy, że mamy do czynienia z „żywym” materiałem, który zmusza do pokory i codziennych kompromisów. Jednocześnie te same cechy tworzą ich indywidualny charakter, tak często poszukiwany przez koneserów rzemieślniczego wyrobu i posiadania w swym otoczeniu niepowtarzalnych, naturalnych przedmiotów rękodzieła. Jako producenci ceramiki piecowej i kominkowej rozumiemy, że ten indywidualny charakter wyrobu jest największą zaletą dla Nabywcy. 

Przyjmując do wiadomości życzenia naszych Klientów zawsze informujemy i podkreślamy, aby wachlarz oczekiwań rozszerzyć na występujące różnice, zgodnie z naturalnymi cechami wypalanej gliny i szkliwa.

Postrzeganie rzemiosła kaflarskiego jako skomputeryzowanej, powtarzanej linii produkcyjnej, której produktem są jednorodne w swym wyglądzie setki kafli mija się z naszym podejściem do tego rzemiosła.
 

                                                        Z wyrazami szacunku

                                                              Rafał Karny

 

KAFLARNIA  KAFEL-KAR  ©2012

Hryniewicze 3B, 15-378 Białystok,
tel. 85 747 49 80, fax. 85 747 49 81,
biuro czynne: pn.-pt. 8.00 - 16.00

zobacz także:

TermoKaust

projekt i
realizacja:

arito
Dotacja